Mjeket Shqiptare mberrijnë ne Itali, Luigi Di Maio: Faleminderit Shqiperise!

Mjekët shqiptarë që do ndihmojnë ata në Itali, kanë mbërritur në romë ku janë pritur nga Ministri i Jashtëm, Luigi Di Maio.
Në një video ne Facebook, Di Maio ka falënderuar Shqipërinë, që u solidarizua me popullin italian në këtë kohë të vështirë.
“Falënderojmë Shqipërinë dhe të gjithë shqiptarët”, u shpreh ai.
Shqipëria ka nisur sot 30 mjekë drejt Italisë, për të qenë në vijën e parë të luftës kundër COVID-19. Dërgimi i mjekëve është bërë pas një marrëveshje mes Edi Ramës dhe Luigi Di Maio.
Mjekët shqiptarë do ndihmojnë kolegët e tyre dhe po ashtu do marrin dhe eksperiencën. Rama dhe Manastirliu përcollën mjekët deri në Rinas, ku u thanë se ata po shkojnë në luftë./abcnews.al
Per informacionet me te fundit klikoni:
Web: abcnews.al/
Facebook: abcnews.al/
Instagram: abcnewsal
Subscribe kanalin tone ne: youtube:itprogetti.info

Scaricare

visualizzazioni
227,943

Commenti

 • Il nosto ministro non porta la mascherina ne i guanti e non mantiene ne anche la mizura di sicurezza !! e ride sto ciarlatano 😷 grazie paesani (medici) 🇦🇱 forza Italia 🇮🇹 resisti 😢

  Arber ProgriArber ProgriMese fa
 • Grazie di cuore Albania.. Grazie Presidente Rama..siete un grande popolo, perciò la vostra ricchezza, a differenza di altre, non si esaurirà mai ✊

  Federico SolinasFederico SolinasMese fa
 • pasur nevoje. 🇦🇱 🤝 🇮🇹

  Shauka HodanShauka HodanMese fa
 • Nuk me mbahen lotet Zoti qofte me ju ne cdo moment .Ashtu dhe me te tjeret mjeke qe jane ne ftont Amin

  bilias hourbilias hourMese fa
 • Jam pa fial 🇦🇱 Sono senza parole🇮🇹🙏🏻 Dio ci aiuti abbia pietà per tutti 🇦🇱🙏🏻🇮🇹🥂

  monika laosimonika laosiMese fa
 • www.nasser-yamani.com/showthread.php?39502-Coronavirus-dal-castigo-minore-al-castigo-superiore-è-sperabile-che-si-ravvedano-e-tornino-(a-Dio)

  Mizo ElkadyMizo ElkadyMese fa
  • pasur nevoje. 🇦🇱 🤝 🇮🇹

   Shauka HodanShauka HodanMese fa
 • Jam pa fial 🇦🇱 Sono senza parole🇮🇹🙏🏻 Dio ci aiuti abbia pietà per tutti 🇦🇱🙏🏻🇮🇹🥂

  aola wiliaola wiliMese fa
  • Grazie di cuore

   bilias hourbilias hourMese fa
 • Aha cfar zevendesministri ata te gjthe me masaka ky idioti nuk venje mask ah cfar turpi per mjeket respekte dhe per italin

  Rudi IbrahimiRudi IbrahimiMese fa
  • @monika laosi e vero

   Rudi IbrahimiRudi IbrahimiMese fa
  • Ma non stanno troppo alcalcati?

   monika laosimonika laosiMese fa
 • Grazie fratelli albanesi, grazie presidente Meta

  Domenico SinigaglieseDomenico SinigaglieseMese fa
 • Z..EDI RAMA JE VERTETE SHUME I MIRE DHE I ZOTI .. BRRAVO PER KETE PUNE TE MIRE CE PO BENE SI NE VENDIN TONE ..PER RREGULLAT CE VENE 👍👍👍👍🙏🙏🙏

  Bardhe FilajBardhe FilajMese fa
  • Krenar bravooo

   aola wiliaola wiliMese fa
 • Eshte nder I madhe qe vendi yne ben pjese me situate e rende ne itali. Dhe ne shqipetaret qe jetojme ne itali jam krenar dhe falenderime qeverise tone me ne krye Edi Rama.

  Terry Valona.Terry Valona.Mese fa
 • Zoti i sjellt shendosh pran familjeve tyne rrespekte per kyt kryminster qe esht i pa par kan ba ni pun te mrekullushme kta vullnetar zoti i bekoft

  okow tinaokow tinaMese fa
 • Bravo Kryeministrit te Shqiprese per Solidaritetin qe i jep Italise Ne jemi krenar per Mjeket dhe Infermieret tane qe jan Herojn te Shqiperise

  leon mucaleon mucaMese fa
 • Mi fa ridere quando dice il presidente albanese

  Liridon PaqariziLiridon PaqariziMese fa
 • Grazie albania 🙏🙏🙏

  Tony MakerronyTony MakerronyMese fa
  • Grandissimi coraggiosi medici e infermieri Albanesi . Avete dimostrato che in generale siamo un popolo che non dimentichiamo . Turp atyne qe bajn komente te shpifuna

   okow tinaokow tinaMese fa
 • Zoti i ruajtë ata që mjekë shkuan atje. Ardhshin shëndoshë e mirë.

  alisuo tokoalisuo tokoMese fa
 • Rrespekt 🇨🇭

  Die Fussball BroßDie Fussball BroßMese fa
 • Bravo a Edi🇦🇱 cdo gje rikthehet ne ket jet .kur ra termet ne shqiperi Italia na ndihmoij neve . Tani i ra italis. Te kthehen shendosh edhe doktort tan Allau i ruaijt. Forza Italia celafaremo. grande di Maio 💪💪🇦🇱🇮🇪

  Edison KurtiEdison KurtiMese fa
 • E knaqen ne Shqiperi kta kan mbet me shku ne Itali jav qift Corona nanen npidh

  Andi RrustemiAndi RrustemiMese fa
  • Based on my experience with Albanians, they are the most Grateful people on the world, i've learned a lot from Albanians, Great people 👏👏👏

   alisuo tokoalisuo tokoMese fa
 • GRAZIE ALBANIA❤️ 🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹

  MARTA GRANDE ITALIA ITALYMARTA GRANDE ITALIA ITALYMese fa
 • pasur nevoje. 🇦🇱 🤝 🇮🇹

  mikea hiooimikea hiooiMese fa
 • Grazie di cuore

  luisa hasaniluisa hasaniMese fa
 • Ma non stanno troppo alcalcati?

  Luciano D'AmoreLuciano D'AmoreMese fa
 • Ju Lumte,kjo tregon se dime te japim kontributin tone ne dite te veshtire.

  Shqipia VagabondeShqipia VagabondeMese fa
  • Bravo Di Maio stai facendo tutto il possibile per recuperare aiuti e materiali di prima necessità per noi italiani👍

   mikea hiooimikea hiooiMese fa
 • Krenar bravooo

  Roby RobertRoby RobertMese fa
 • Tash hi Shtin gucat Italian ne tendin e par e ju bjen corona virusi 🦠

  Armend OraArmend OraMese fa
 • Good job my brothers and sisters from Albania I’m proud to be an Albanian and helping Italian people on time of need

  Albert BeciAlbert BeciMese fa
 • O gent o trullan po rrij me larg edhe vendos mask se le nam

  superplisisuperplisiMese fa
 • God be with you brave peoples

  parstoday albanianparstoday albanianMese fa
 • Grandissimi coraggiosi medici e infermieri Albanesi . Avete dimostrato che in generale siamo un popolo che non dimentichiamo . Turp atyne qe bajn komente te shpifuna

  pal bashajpal bashajMese fa
 • Zoti ju bekoft dhe ju ndihmoft Bekuar qofshi ju dhe gjith te dashurit tuaj Faleminderit Jemi krenar qe jemi shqiptare

  Vaso OnaVaso OnaMese fa
 • Bravo shqipe se na zdrite ftyren Veq perpara

  Prishtinalia PrishtinaliaPrishtinalia PrishtinaliaMese fa
 • Bravo shum bukur kshu duhet te bejn te gjith shtetet te ndimojn njeri tjetrin ne raste te veshtira nuk do eleminojn 30 mjek virusn por mund te japin nje ndim ne nji vend qe esht ne kriz totale

  Tony LikaTony LikaMese fa
 • Based on my experience with Albanians, they are the most Grateful people on the world, i've learned a lot from Albanians, Great people 👏👏👏

  Jon SnowJon SnowMese fa
 • Bravo te qofte o kryeminister Rama i tregove te gjithe botes mbare se jemi gjaku i nene Terezes.Pershendetje vellazerore nga Kosova.

  Plisi DardanPlisi DardanMese fa
 • Dikur na mbytet legena..

  Godo ManolajGodo ManolajMese fa
 • U kthefshi shendoshe e mire. E faqebardh. Zoti eshte me ju

  Paolo HaniaPaolo HaniaMese fa
 • Zoti qofte me ju dhe me popullin italian 🙏🙏🙏🙏🙏😷😷😷😷💖💖💖

  Egla XhelilajEgla XhelilajMese fa
 • Bravo Di Maio stai facendo tutto il possibile per recuperare aiuti e materiali di prima necessità per noi italiani👍

  Leonardo ScordariLeonardo Scordari2 mesi fa
 • Zoti na ndimofte te gjithve.

  Elona LuftaElona Lufta2 mesi fa
 • Po percjellesi shqipetar nuk ka as maske as rroba mbrojtse pse ashtu????????????

  Nehat KrasniqiNehat Krasniqi2 mesi fa
 • Il vero amico si vede nel momento del bisogno. Da Italo-brasiliano meglio che lascio perdere di parlare del Brasile... Da Italiano...Grazie Albania. La grandezza di un popolo ❤️🇦🇱👐

  Alex AlexysAlex Alexys2 mesi fa
 • Shqiptart veq me shku kot jan Se me korrupsion I kan shkollat 🤣🤣🤣

  2nice Al2nice Al2 mesi fa
 • 😘😘😘😘

  Zwh mouZwh mou2 mesi fa
 • 👏👍

  Betim CurumiBetim Curumi2 mesi fa
 • Grazie Albania

  Un_Certo_DavideUn_Certo_Davide2 mesi fa
 • Quando di maio ha detto "udia flahjekt arhjkekt" mi sono emozionato 🤟😪

  Riccardo SburaRiccardo Sbura2 mesi fa
 • Bravo 🇦🇱 per ne qe jetoim ne 🇮🇹 👏👏👏io resto a casa tutto insieme celafaciamooo

  Jeta ImeJeta Ime2 mesi fa
 • 🇮🇹🇦🇱🇮🇹🇦🇱🤝👏👏💔🇮🇹🇦🇱🇮🇹🇦🇱🇮🇹🇦🇱

  Leonard ToskaLeonard Toska2 mesi fa
 • Grazie Albania 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹

  Federico ColonnelliFederico Colonnelli2 mesi fa
 • Bravo jemi krenar per ju 🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Suela ZereSuela Zere2 mesi fa
 • Solidariteti eshte gjeja me e cmuar ne dite te veshtira si keto. Nje BIG BRAVO, Forza Italia 🇮🇹🙏🙏🙏

  Rubena LaciRubena Laci2 mesi fa
 • Bravo Edi per ndihmen qe po jep po kte minister kur hiqe dhe ti bejet mesim per emegjenca te tjera turp Ministri Caka pa maskr

  Ledjan LekaLedjan Leka2 mesi fa
 • Grazie!!!!! un grande abbraccio, e grazie per la vostra solidarietà. ANDRA' TUTTO BENE

  giovannella falchettigiovannella falchetti2 mesi fa
 • Shumë i kënaqur me mjekët , Shumë respekt .

  jani manjani man2 mesi fa
 • Duhet ndihmuar shtetin fqinjè ! Por kujdes se mjekèt jan intelegjenca e shtetit, duhet ruajtur si sytè.Pa mjek tè mjafrueshèm vdes vet Shqipèria .

  jfihgudbx bfjjfhrjdjfihgudbx bfjjfhrjd2 mesi fa
 • Thk❤

  Michele SaMichele Sa2 mesi fa
 • Zoti I ndihmoft te ghith qe japin ndihm ne keto Momente te veshtir. Itali gjithnje na ka ndihm, per ate dhe duhet shkuar. Mjeket I rujt Zoti, sepse Tani Jan Arma me e madhe qe lufton armikun. Shnet shqiptarve

  diogardi joediogardi joe2 mesi fa
 • Bravo mjekve edhe qeveris Shqiptare, Ndihm vendit mik me sa ka mundesi! Turp per ministrin e jashtem qe nuk u bindet rregullave te siguris, c'fare do presi populli nga ky minister i jashtem? Edi duhet te marin masa ndaj njerzve qe nuk u biden rregullave pa dallim posicionit......

  Agim LleshiAgim Lleshi2 mesi fa
 • Kurajo Itali Eshte nje prove e dhimbshme per ju e gjithe boten Ditet e mira do te vijne Shume urime per mjeket shqiptare per dolidaritetin e sakrificen qe treguan.

  Durim TocillaDurim Tocilla2 mesi fa
 • Ju lumt Jena krenar me ju

  Alfons CubiAlfons Cubi2 mesi fa
 • BRAVO EDI PER MIRENJOHJEN NDAJ POPULLIT ITALIAN. KRENOHEMI ME TY SI K/MINISTER. QYTETARIA JUAJ FAMILJARE ESHTE VLERE PER TY DHE KOMBIN SHQIPETAR.

  Idriz FierIdriz Fier2 mesi fa
 • Zoti ju ndimoft te gjithve bravo edi heroji i shiptarve

  Ediedi Edi123Ediedi Edi1232 mesi fa
 • Bravo Shqipria ime bravo kryeminister

  Leo AlbaniaLeo Albania2 mesi fa
 • 🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Sadat lumaSadat luma2 mesi fa
 • Grandissimo popolo albanese. Quando tutto sarà finito, non bisognerà dimenticarci di questa nazione. Faremo di tutto per l'Albania e per le altre nazioni che ci hanno aiutato.

  TetsuyaITTetsuyaIT2 mesi fa
 • Ottima strategia.

  fambelic 98fambelic 982 mesi fa
 • 🇦🇱🇮🇹🇪🇺🍀🦅👍

  Mimoza KosovaMimoza Kosova2 mesi fa
 • Bravo te gjitheve vetem se duhet te respektojnr pak masat e sigurise rrine tr gjithe ngjitur me njeri tjetrin

  elisa bazielisa bazi2 mesi fa
 • Bravo shqipria

  Edri KryeziuEdri Kryeziu2 mesi fa
 • 😂 erdhen e keta copat e garit 😁 Kta jan ter me virus😂

  Elis ElisElis Elis2 mesi fa
 • Ja dhivsha gjith ktyne qe krahason me italianet... Se kta roptqimat Jan Fajtor... Qe jemi qkep ne krejt boten... Qe skemi Identitet e ilirve... Turp turp

  Noizy ShakurNoizy Shakur2 mesi fa
 • Nje komplimente te madhe per te gjithe mjeket qe erdhen ne ndihme te italis.

  Lazer KodraLazer Kodra2 mesi fa
 • Shkut dhe atje per tu Marr Lek njerzve te semur..😅😅😂😅🤑 jeni msu me euro ju hajduta

  Sir LancelotSir Lancelot2 mesi fa
  • Sir Lancelot ne fillim u gezova shum kur pash lajmin por kur zbriten lan nam kur infermjeret itliane dalin duke qajt kur lejn turnin Ok pastaj pse nuk zgerdhiheshin ne tiran para atij te gjatit megjiate treguan fytyrat e tyre dhe te kombit aq me keq se jan dhe njerez me shkoll e jo shpellar

   shkurt demrozishkurt demrozi2 mesi fa
  • Sir Lancelot.ky esht fakt nuk e them un por nje komb i ter nuk e kuptoj pse te djeg vetem figura qe ben kur zbriten duke u zgedhi merni pak shembull te kinezet a ruset apo italianet ne shqipri kur ishte termeti ok.

   shkurt demrozishkurt demrozi2 mesi fa
 • Tregoju botes dhe eropes se dheshqiptart jan njerz human hiqni vizat me shqiprin

  Djana LleshiDjana Lleshi2 mesi fa
 • Esht me e pakta qe mund te bejm pasi ne ditët e errëta qe kaloj vendi yn na hapen dyert e shtëpive të tyre por misioni pelikan na u bashkua deri sa filloj te qendronte në këmb ky vend.

  fix bikefix bike2 mesi fa
 • Nje falenderim dhe urim per nje mision te suksesshem mjekeve dhe infermiereve shqiptare gjithashtu dhe te tjereve per kete nderrmarje te veshtire❤️❤️❤️👐🏿

  Alblend DulliAlblend Dulli2 mesi fa
 • Bravo shiprëria 👏👏👏👏👏👏zoti u ndihmoft ne familjet tuaja ardhshit shendosh e mir pran families tuaj

  eriola kuqieriola kuqi2 mesi fa
 • Bravissimi Albania aiutiamo i L'italia e ricordiamoci che loro ci anno aiutato quando noi avevamo bisogno bravi

  bjandi Kecibjandi Keci2 mesi fa
 • Na nderoni o trima 🇦🇱🇮🇹🇦🇱

  lorian allorian al2 mesi fa